• Turgut Özal Mah. Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Bulvarı No:134 Yenimahalle/ANKARA
 • 444 86 42
 • bilgi@metodkoleji.com
 • Etkinliklerimiz

  Velilerimizin Dikkatine

  Sayın Veli,
  Okullar Corona virüs nedeniyle 16-30 Mart 2020 arasında zorunlu olarak tatil edilmiştir. Bu süreçte resmi kanallardan yapılan tüm açıklamaların tarafınızdan takip edilmesi büyük önem taşımaktadır.
  Öğrencilerimizin MEB tarafından hazırlanan ders içeriklerini TRT’den ve EBA www.eba.gov.tr, Morpa, Okulistik (ücretsiz yayın yapılacaktır.) web sayfası link üzerinden düzenli olarak takibi ve buna ek olarak 16 Mart Pazartesi gününden itibaren okulumuz resmi iletişim kanalı K12 üzerinden ve tek taraflı whatsapp gruplarımızdan yapılacak ödevlendirmeleri çok iyi değerlendirmeleri büyük önem arz etmektedir.
  4. sınıf, 7. sınıf ve 8. sınıf için uygulamayı düşündüğümüz deneme – tarama sınavları evde yapılmak üzere bugün öğrencilerimize teslim edilecektir. Bu sınavların evde süre tutularak yaptırılması önemle rica olunur.
  Tatil süresince okulumuz resmi web sayfasının, K12 iletişim kanal bildirimimizin ve tek taraflı kurulacak whatsapp gruplarının takibi akademik bağımızın kopmaması açısından önem taşımaktadır.
  Ayrıca öğrencilerimizin bu süreçte İngilizce çizgi film izlemeleri, İngilizce müzik vb. dinlemeleri ve myON üzerinden tavsiye edilen kitapları okumaları İngilizce öğrenimi açısından önemlidir.
  Öğrencilerimizin bu zorunlu tatilde düzenli kitap okumaları, verilen ödev ve sorumlulukları yerine getirmeleri öğrencinin akademik benliğini ve okula olan bağını canlı tutacaktır.
  Öğrencilerimizi ebeveynler olarak AVM’lerden, kalabalık ortamlardan uzak tutmanızı ve havadar ortamlarda bulundurmanızı önerir tüm ülkemize ve çocuklarımıza sağlıklı günler dileriz.

  EBA

  Morpa Kampüs

  Okulistik

  Khan Academy

  https://dijital.kozakaraca.com.tr/

  https://dijital.krcpublishing.com/

  https://dijital.maviyunus.com.tr/